Kontakt

Klinika Medycyna Dąb Katowice

25 lat temu Dr Piotr Bednarski stworzył klinikę pod nazwą Medycyna Dąb zajmującą się kompleksową diagnozą kobiecych piersi. Obecnie jest to sieć wysoko wyspecjalizowanych placówek rozlokowanych w wielu punktach na całym świecie. Nasze kliniki znajdują się zarówno na zachodzie Europy np. w Niemczech oraz w Wielkiej Brytani oraz w Rosji i Czechach. Leczymy kobiety w naszych placówkach także w Azji, czyli w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (Dubaj) i w Australii.

Ważną kwestią w profilaktyce raka piersi są cykliczne badania. W naszej największej w Polsce sieci klinik wykonujemy je najnowocześniejszym sprzętem metodą mammotomiczną. Jest to małoinwazyjna biopsja piersi. Pomogliśmy w ten sposób już siedmiu tysiącom pacjentek. Dr Piotr Bednarski uważa, że dużo bardziej komfortowe i wygodne dla kobiety będzie korzystanie z tej bezbolesnej metody niż operacja chirurgiczna w szpitalu. Zostawia ona trwałe blizny, co nie ma miejsca przypadku biopsji.

Pracownia USG piersi Katowice

Mammotomia, to bardzo precyzyjna metoda pozwalająca na skuteczną diagnozę zmian powstałych w gruczole piersiowym. Podczas pobierania tkanki do badania pacjentka nie odczuwa bólu, gdyż zabieg wykonywany jest przy miejscowym znieczuleniu. Biopsję można też wykorzystać przy usunięciu guzków łagodnych. Tak jest np. w przypadku torbieli, włókniaka  oraz gruczolaka. Bardzo istotną kwestią jest też stały monitoring podczas wykonywania zabiegu. Biopsja może odbyć się pod kontrolą urządzenia USG. Daje to możliwość obserwacji mammotomii na bieżąco. Cały zabieg trwa ok. 15 minut.

Zdarza się, że u pacjentki z implantami piersi pojawiają się zmiany. W takim przypadku nie ma konieczności usunięcia protezy przed wykonaniem zabiegu. Mammotomię można skutecznie przeprowadzić w taki sposób, aby nie naruszyć struktury implantów. Dzięki temu nie zachodzi potrzeba wykonania operacji w szpitalu, co wpływa na komfort pacjentki.

Dr Piotr Bednarski poleca tę metodę jako skuteczny środek w profilaktyce i diagnostyce raka piersi. Nie trzeba poddawać się operacji, które to pozostawiają trwałe blizny. Mammotomia w klinice Medycyna Dąb w Katowicach będzie zabiegiem szybkim, bezbolesnym oraz efektywnym.

 


Widget RL